Materace2019-05-30T09:07:53+00:00

CZYSZCZENIE MATERACY

Brudne materace są dziś problemem higieny i zdrowia w wielu miejscach. Ze względu na stały klimat w sypialni materac, który ma zaledwie rok, staje się idealnym biotopem dla roztoczy, bakterii, wirusów i zarodników grzybów. Dostarczany codziennie pokarm w postaci łupieżu, łuszczącej skóry – kurz i pot, stwarzają idealne warunki życia i rozmnażania. Nawet najgęstsze prześcieradła nie mogą chronić przed tymi mikroorganizmami, a konwencjonalne metody czyszczenia uniemożliwiają usunięcie wszystkich patogenów z materaca.

Bierzemy prysznic, myjemy zęby, zmieniamy ubrania, ale śpimy częściowo na niehigienicznym  miejscu!

Materac jest niewątpliwie najbardziej nieczystym przedmiotem, z którym mamy bliski kontakt z 1/3 naszego życia. Badania dowodzą, że średnio 1 miliard zarazków jest w materacach o powierzchni 1 cm2. Dla porównania w toalecie jest tylko 33.000 a klamka na drzwiach w supermarkecie 70 000.

Łupież obarczony bakteriami dostarcza dużo pożywienia dla roztoczy. Roztocza rozmnażają się szybko i licznie. W jednym gramie pyłu jest do 2500 roztoczy, co odpowiada 2 milionom roztoczy na materac. Ta ogromna armia roztoczy wytwarza odpowiednie ilości odchodów. Roztocza domowe wytwarzają w ciągu swojego życia 200-krotność masy ciała w odchodach, które przywierają do małych włókien pokrytych śluzem, a później rozpadają się na drobny pył. Wraz z pyłem, odchody unoszone są przy każdym ruchu, materac działa jak mieszek, a cząsteczki dostają się do ust, nosa, oczu, uszu i przyklejają się do skóry. Dla każdego alergika, astmatyka i oskrzelowca to katastrofa!

Odchody roztoczy zawierają guaninę alergenu . Naukowcy zgadzają się, a liczne prace naukowe i badania potwierdziły, że odchody roztoczy zawierające guaninę stanowią zagrożenie dla zdrowia. Jest to zgodne z doniesieniami naukowymi, które wywołują alergie (alergia na roztocza kurzu domowego) z jej następstwami, zaczerwienieniem oka, świądem, kichaniem, zaburzeniami snu, wypryskiem na astmę alergiczną.

W prawie każdym materacu , nawet jeśli wygląda optycznie czysto, żyją roztocza kurzu domowego. Żyją one w materacu do kilku centymetrów w głąb pod powierzchnią gdzie składają jaja. W celu wykrycia stężenia tego alergenu w materacu zalecamy test Acarex® (dostępny w aptece).

Im starsze są materace, tym ważniejsze jest czyszczenie, zwłaszcza w przypadku materacy dziecięcych i alergików. Aby nie dopuścić do zaniedbań również nowe materace muszą być regularnie czyszczone, nawet nowe są już częściowo zarażone roztoczami!

Ponieważ materace nie powinny być prane na mokro zwykłym proszkiem do prania, Carpet Cleaner opracował specjalny system czyszczenia materacy.

System czyszczenia materacy Carpet Cleaner czyści materace:

  • higienicznie

  • bez chemikaliów

  • gruntownie usuwa roztocza i ich odchody

  • zapewnia spokojny, higieniczny sen przez 6 miesięcy (sprawdzone)!

OPATENTOWANA DYSZA WIBRACYJNA SLEEP FREE® VIBRA TOOL

ŁATWA W UŻYCIU W DOMU POKOJU HOTELOWYM

DLA HIGIENICZNEGO – SPOKOJNEGO SNU

CCI POLSKA

FORMULARZ KONTAKTOWY